×
 • Extra
 • Extra

  Personat më të kërkuar në Google për vitin 2022

  Reporteri
  09 Dhjetor 2022 | 19:36

  Jo më kot janë më të paguarit në botë. Kjo, pasi janë edhe ndër njerëzit më të kërkuar në internet. Si çdo vit, motori më popullor i kërkimit mes njerëzve në të gjithë botën, Google ka ndarë me publikun renditjet e gjërave më të kërkuara gjatë vitit që po lemë pas.

  Dhe ndarja vjen sipas kategorive, personazhi apo më saktë emri më i kërkuar, këtë vit, fjalët më të kërkuara apo edhe lajmet më të klikuara të vitit.

  Mes fjalëve më të klikuara në Google, janë padyshim Ukraina, Mbretëresha Elizabetë, Kupa e Botës apo edhe iPhone 14. Edhe për lajmet më të klikuara të vitit është Ukraina, vdekja e Mbretëreshës Elizabeth, rezultatet e zgjedhjeve, lija e Majmunit, uragani Ian, gjyqi i Johnny Depp apo Will Smith në ceremoninë Oscar.

  Sa i përket 10 emrave më të kërkuar në një vit, ato janë: Johnny Depp, Will Smith, Amber Heard, Vladimir Putin, Chris Rock, Novak Djokovic apo edhe kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak.

  Mesatarja e klikimeve për një prej këtyre personazheve ishte 5.6 milionë kërkime në muaj.

  Lista e më të kërkuarve në botë në Google për vitin 2022

  – Johnny Depp

  -Will Smith

  -Amber Heard

  -Vladimir Putin

  -Chris Rock

  -Novak Djokovic

  -Anna Sorokin (Delvey)

  -Andreë Tate

  -Rishi Sunak

  -Simon Leviev

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!