Një grua gjen 18 gjarpërinj nën shtratin e saj

Një grua nga Georgia ka mbetur e shokuar pasi ka gjetur plot 18 gjarpërinjë.


Trish Wilcher tha se ajo ishte në dhomën e saj të gjumit në shtëpinë e familjes së saj në Augusta kur vuri re diçka në dysheme, përcjellë Reporteri.net.

“Para se të shkoja për të fjetur, unë pashë atë që mendoja se ishte një copë e prishur e dyshemes, por kur u afrova pashë se diçka po lëvizte”, tha Wilcher për WJBF-TV.

Wilcher dhe burri i saj, Max, së shpejti zbuluan se aty ishte një gjarpër të madh dhe kishte 16 gjarpërinj të vegjël të tjerë nën shtrat, së bashku me nënën e tyre.

“Mbas kësaj mund të kem nevojë për një kardiolog,” shkroi ajo në faqen e mediave sociale.

Max Wilcher përdori një mjet të veçantë për të kapur çdo gjarpër dhe i vendosi në një thes të cilët i hodhi në një përrua.

/Reporteri.net/