×
 • Extra
 • Extra

  Qyteti sllovak në hall nga arusha shpall gjendje emergjente

  Reporteri
  19 Mars 2024 | 17:14

  Një qytet në Sllovaki ka shpallur gjendjen emergjente pasi një 10-vjeçare është sulmuar nga një arushë.

  Policia sllovake është urdhëruar që ta eliminojë arushën, e cila ka ikur në drejtim të maleve, raporton Daily Mail.

  Të dielën ka ndodhur sulmi i radhës në qytetin Liptovsky Mikulas, teksa një grua dhe një burrë ishin sulmuar para disa ditësh.

  10-vjeçarja ka pësuar lëndime të lehta nga gërvishtjet e arushës.

  Banorëve të qytetit u është kërkuar që të mos largohen nga shtëpitë, sidomos gjatë mëngjesit.

  Gjahtarët kanë arritur në qytet dhe janë në kërkim të saj.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!