Aksident mes tri automjeteve, 4 persona u lënduan në Magure

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Magure – Lipjan, ku kanë mbetur të lënduar katër persona.


Flora Ahmeti për Reporterin ka thënë se aksidenti ndodhi mes tri automjetëve, ndërsa të lënduarit u dërguan për mjekim në spital.

“Rreth orës 19:30, në rrugën Magure – Lipjan, ka ndodhur një aksident trafiku në mes tri automjeteve. Si pasoj e aksidentit janë lënduar katër persona, të lënduarit janë derguar per tretman mjekesor me rastin po merret njesiti i trafikut”, ka thënë nga Ahmeti për Reporterin.

Policia e Kosovës ka kërkuar kujdes maksimal për pjesëmarrësve në trafik për të shmangur aksidentet dhe në këtë mënyrë të krijohet një siguri më e madhe në trafikun rrugor. /Reporteri.net