Aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan, një person i lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Gjilan rreth orës 19:00, ku përveç dëmeve materiale një person ka përuar lëndime trupore.


Rastin për Reporterin e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënse për rajonin e Prishtinës, ajo tutje ka thënë që në aksident kanë qenë të përfshira 3 vetura dhe si pasojë e këtij aksidenti një person është lënduar dhe i njejti është dërguar për trajtim mjekësor.

”Rreth orës 19:00 në rrugën Prishtinë – Gjilan ka ndodhur një aksident trafiku. Të përfshira në aksident janë tri vetura. Si pasojë e aksident lëndime trupore ka pësuar një person. I njejti është dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merren njësiti i trafikut”, tha Ahmeti për Reporteri.net

Kohëve të fundit numri i aksidenteve në trafik është rritur dukshëm dhe Policia e Kosovës bën apel për kujdes maksimal gjatë vozitjes.