Ambasadori britanik uron Pashkët ortodokse

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’Connell, u ka uruar Pashkët komunitetit ortodoks në Kosovë.


“Dëshiroj të ju shpreh urimet e mia më të përzemërta gjithë komunitetit ortodoks që festojnë Pashkët në Kosovë dhe në mbarë botën duke ju uruar paqe dhe lumturi”, tha O’Connell në rrjetin social Facebook.