Arrestohet në Podujevë personi që inskenoi një vjedhje

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Podujevë pasi kishte denoncuar rrejshëm një vjedhje.


Arrestimi i tij ka ndodhur të hënën rreth orës 18:20, ka njoftuar policia në raportin 24 orësh.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar nën dyshimin se i njëjti ka lajmëruar apo kallëzuar në mënyrë të rreme në lidhje me një rast të vjedhjes”, përcjellë Reporteri.net, njoftimin e PK-së.

I njëjti, bëhet e ditur, se është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. /Reporteri.net/.