Çitaku: Kur foli Vasfija, në sallën e Kongresit Amerikan zotëroi heshtja dhe lotët

Vasifje Krasniqi-Goodman, ka rrëfyer gjatë ditës së sotme përpara anëtarëve të Komitetit për Punë të Jashtme të Dhomës së Kongresit të SHBA-ve, për dhunën seksuale që përjetoi gjatë luftës së fundit në Kosovë.


Fjalimi i saj është komentuar nga Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku e cila tha se nuk ka parë asnjëherë kaq shumë emocion dhe kaq shumë solidarizim nga ana e përfaqësuesve amerikanë, shkruan Reporteri.net.

Çitaku ndër të tjera ka thënë se ishte heshtja dhe lotët që mbizotëruan gjatë fjalimit të Vasfijes.

Postimi i plotë:

Kur foli Vasfija, në sallën e Kongresit Amerikan zotëroi heshtja. Dhe lotët. Kam përcjellur shumë seanca në Kongresin…

Gepostet von Vlora Citaku am Dienstag, 30. April 2019