Dy zjarrvënje në pyjet e Pejës, arrestohet një person

Djegiet e pyjeve kanë filluar të shpeshtohen duke u përmirësuar moti në Kosovë.


Në Pejë, një person ka raportuar në polici se i dyshuari mashkull i ka vënë zjarrin një sipërfaqe prej 80 ari të pyllit të tij.

I dyshuari është arrestuar edhe pas intervistimit të Prokurorit lirohet në procedurë të rregullt.

Ndërsa ditën e djeshme, dy persona kanë raportuar se disa të panjohur i kanë vënë zjarrin një pylli.

Në vend ngjarje kanë dalë njësitë përkatëse dhe zjarrfikësit të cilët kanë lokalizuar zjarrin, ndërkaq nuk raportohet për të lënduar.