Fortesa nesër shënon 20 vjetorin e rënies së dëshmorëve

Nesër, më 25 mars në ora 11:00, në fshatin Fortesë të Rahovecit mbahet tubim përkujtimor për shënimin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të fshatit tonë.


“Tubimi mbahet te varrezat e dëshmorëve në Fortesë”, thuhet në njoftim që ka bërë ky fshat të publikuar nga banorët në Facebook. /Reporteri.net/.