Kadri Veseli: Krusha e Madhe dhe Krusha e Vogël, vende të identitetit historik

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Krusha e Madhe dhe Krusha e Vogël janë vende të identitetit historik, trasnmeton Reporteri.net.


“Krusha e Madhe dhe Krusha e Vogël janë simbole të gjalla të sakrificës sonë për liri, të triumfit të jetës mbi vdekjen, simbole të një populli që kurrë nuk pranoi të nënshtrohet”, ka shkruar Veseli në Facebook me rastin e përvjetorit të 20-të të këtyre masakrave.

“Janë vende të identitetit tonë historik. Lavdi martirëve dhe gjithë të rënëve për liri”, ka shkruar më tej ai. /Reporteri.net/.