Këshilltarja e Haradinajt tallet me veten: Falënderon Berlinin se hypi në ballkonin e Merkel

Në Samitin e Berlinit që u mbajt gjatë ditës së djeshme në Gjermani, përveç kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe presidentit Hashim Thaçi, morën pjesë edhe një numër i madh i zyrtarëve nga Qeveria e Kosovës.


Në mesin e pjesëmarrësve ishte edhe këshilltarja e kryeministrit, Meliza Haradinaj-Stublla. Një ditë pas takimit ajo ka postuar një fotografi në llogarinë e saj në Facebook duke bërë disa falënderime për Berlinin, ku u organizua takimi i djeshëm, shkruan Reporteri.net.

Këshilltarja e kryeministrit ndër të tjera ka bërë edhe një falënderim të çuditshëm. Ajo ka falënderuar Berlinin për siç ka shkruar “përjetimin se si rrjedhin zhvillimet më interesante në ballkonin e famshëm të Zyrës së Kancelares Merkel”. /Reporteri.net

Postimi i plotë i saj:

Dua të falënderoj Berlinin për 3 gjëra:1. Rikthimin e vëmendjes ndërkombëtare për Kosovën, pas 10 vitesh;2. Aplikimin…

Gepostet von Meliza Haradinaj-Stublla am Dienstag, 30. April 2019