×
 • Lajme
 • Lajme

  LDK-ja vazhdon mobilizimin për zgjedhje, formon Departamentin e Ekonomisë dhe Financave

  Reporteri
  29 Prill 2024 | 21:19

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka mbledhur Departamentin e Ekonomisë dhe Financave brenda partisë që i prin.

  Ai ka njoftuar se pjesë e këtij departamenti janë ekspertë dhe profesionistë të fushës, të dërguar nga të gjitha degët e LDK-së, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  “Si përmbledhje e një ekipi që do të ndërtojë dhe promovojë programin politik ‘Rruga e Re’”, ka shkruar Abdixhiku.

  Sipas kryetarit të LDK-së, Kosova meriton dhe mundet më mirë. Për këtë arsye ai ka premtuar buxhetin prej 4.5 miliardë eurove.

  “Rritje ekonomike 5%, miliardë euro investime kapitale, Central me gaz, qendër e re spitalore, investime në Brezovicë e Dukagjin, përfundim i të gjitha rrugëve rajonale, stadium Kombëtar në Prishtinë, koeficient 150, aviokompani kombëtare, 500 milion euro investim në Teknologji, Këto janë disa nga synimet më madhore të ‘Rrugës së Re’. Gjatë ditëve e javëve në vijim, do ta shpalosim secilin – secilin projekt – në veçanti”, ka shkruar Abdixhiku.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!