Lutfi Haziri mesazh Isa Mustafës: Je determinues i të ardhmes së LDK-së

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ndërsa ka folur për zgjedhjet e brendshme në këtë parti dhe kandidaturat e mundshme ai ka thënë se e ardhmja e partisë është në duar të kryetarit aktual Isa Mustafa, transmeton Reporteri.net.


“Mustafa është determinues i të ardhmes të LDK-së, qoftë i një marrëveshje apo procedure demokratike brenda LDK-së, kjo do t’i atribuohet Isa Mustafës sepse është kryetar në detyrë dhe është njeriu që me peshën e tij do t’i japë krejt drejtim”, ka deklaruar Haziri për T7.

Ai ka thënë se askujt brenda partisë nuk i duhet mandati i kryetarit pa ndonjë kundërkandidat. /Reporeteri.net/.