Merkel e Macron presin edhe kryeministrin Haradinaj

Pas presidentit Thaçit, kancelarja Angela Merkel dhe presidenti francez Macron kanë pritur edhe kryeministrin Ramush Haradinaj.


Haradinaj përmes një shkrimi në Facebook flet për Samitin e Berlinit, pritjet nga ky tkaim.
“Pritje nga Kancelarja Merkel dhe Presidenti Macron, në fillimet e takimit të nivelit të lartë për vendet e Ballkanit Perendimor. Ky takim është një mundësi e mirë që liderët e rajonit të flasim hapur për sfidat dhe aspiratat e përbashkëta drejt rrugës euro – atlantike”, ka shkruar Haradinaj në Facebook, shkruan Reporteri.net.

Kujtojmë se nikoqirja Merkel ka thënë se sonte do të diskutohet mundësia e marrëveshjes finale mes Kosovë dhe Serbisë, mirëpo nuk është shprehur optimiste për ndonjë rezultat.