Pejë, babai plagos djalin e tij

Në fshatin Doberdol të Pejës babai ka plagosur aksidentalisht djalin e tij.

Policia ka arrestuar të dyshuarin i cili gjatë përpjekjes që t’i tremb disa pëllumba mbi kulmin e shtëpisë nga pakujdesia me pistoletë e kishte qëlluar në këmbë djalin e tij, i cili si pasoj kishte pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor.

Të dyshuarit i është konfiskuar pistoleta me një karikatorë dhe 15 diabolla kalibër. 4.5 mm. Pas intervistimit i dyshuari me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.