Rrëfimi rrëqethës i Nekibe Kelmendit me 1999, për vrasjen e bashkëshortit dhe djemve të saj

Ish-avokati i njohur kosovar, Bajram Kelmendi dhe dy bijtë e tij Kastriot Kelmendi dhe Kushtrim Kelmendi janë kujtuar sot në 20 vjetorin e ekzekutimit të tyre.


Ish bashkëshortja e Bajram Kelmendit, Nekibe Kelmendi, kishte rrëfyer natën tragjike të dy dekadave më parë, kur forcat policore serbe kishin hyrë në shtëpinë e tyre dhe kishin marrë që të tre burrat e shtëpisë dhe më pas i kishin vrarë.

Nekibe Kelmendi kishte treguar gjithë ngjarjen për një televizion amerikan pas asaj që kishte ndodhur në familjen e tyre, transmeton Klan Kosova.

Këtë rrëfim të ish Ministres së Drejtësisë së Kosovës, që ka ndërruar jetë më 2011, mund ta ndiqni më poshtë. /Reporteri.net/.