Thaçi e Haradinaj paraqiten të relaksuar: Qeshin e gostisin me Vuçiq e Brnabiq

Presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj janë paraqitur të relaksuar pas takimit me të gjithë liderët e Ballkanit.


Ata shihen teksa qeshin dhe gostisin me krerët serbë, Vuçiq e Brnabiq, shkruan Reporteri.net.

Aty shihen edhe kancelarja Angela Merkel e presidenti Emmanuel Macron, të cilët po flasin me mysafirët e Ballkanit.

Ndër të tjerë, edhe kryeministri Edi Rama dhe përfaqësues të tjerë të shteteve të Ballkanit shihen në takime joformale.

Ndryshe, më herët u raportua se kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar në samit njohjen e Kosovës nga Serbia, ndërkohë që akoma nuk u bë publike çfarë kanë folur krerët e tjerë të shteteve./Reporteri.net