Thaçi: Këta djem, Kosovën ballëlartë po e çojnë drejt kualifikimeve në Euro 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili nga afër e ka përcjellë ndeshjen Kosovë-Bullgari në stadiumin “Fadil Vokrri”, ka uruar lojtarët e kombëtares pas barazimit.


Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se lojtarët ishin të mrekullueshëm dhe treguan se janë të pamposhtur.

Postimi i plotë i Thaçit pa ndërhyrje:

Të mrekullueshëm dhe të pamposhtur futbollistët tanë.

Kosovën, ballëlartë po e çojnë drejt kualifikimeve në Euro 2020. /Reporteri.net/.