Vrasja në kazino në Lipjan, arrestohet i dyshuari

Është arrestuar personi i dyshuar për vrasjen në kazino në Lipjan. Këtë e ka konfirmuar policia për Reporteri.net.


I dyshuari është arrestuar në shtëpinë e tij.

Fjalë është për vrasjen që ndodhi ditë më parë në rrugën “Bajram Gashi” në Lipjan ku mbeti i vrarë një 36-vjeçarë nga komuna e Skenderajt.

I vrari është Florent Ahmetaj nga fshati Rezallë i Skenderajt dhe i njëjti punonte në këtë kazino për siç thuhet të siguruar një jetë më të mirë.

Policia e Kosovës në raportimin e saj kishte thënë se dyshohet që vrasja ka ndodhur pas një grabitjeje në kazinonë ku ishte duke punuar i ndjeri. /Reporteri.net/.