Zaev mbërrin në Shqipëri, pritet me nderime shtetërore

Kryeministri Edi Rama priti në një ceremoni mirëseardhje në Pallatin e Brigadave, homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili në këtë vizitë shoqërohet nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov dhe zv/kryeministri për Çështje Evropiane

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev po zhvillon sot një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Pas takimit të dy delegacioneve, dy kryeministrat, Rama dhe Zaev do të zhvillojnë një konferencë të përbashkët për shtyp.

Ndryshe, kryeministri Zaev kishte vizituar edhe Kosovën vitin e kaluar, ku kishte potencuar dëshirën për të pasur raporte të mira me shqiptarët.