×
 • Show Time
 • Show Time

  Dëshironi të paguheni për të ndjekur Taylor Swift apo Beyoncé? Aplikoni për punën e ëndrrave

  Reporteri
  19 Shtator 2023 | 20:22

  Dy gazeta amerikane po kërkojnë dikë për të ndjekur dhe për të raportuar koncertet e Taylor Swift dhe Beyoncé. Gannett, rrjeti më i madh i gazetave në Shtetet e Bashkuara, ka njoftuar se do të punësojë dy gazetarë për të mbuluar koncertet e këtyre dy yjeve ndërkombëtare. Synimi është të tregojnë kuptimin e muzikës së tyre dhe efektin që të dy këngëtarët po lënë në shoqëri.

  Në përshkrimin e punës për Beyoncé, Gannett tha se po kërkonte një gazetare që mund të tregonte se si ndihet ndikimi i superyllit dhe ikonës ndërkombëtare ndër breza dhe se si ajo ka qenë një forcë në gjithçka, nga mënyra se si opinionet e vendeve konkurrojnë me mënyrën se si gratë mendojnë për partnerët e tyre.

  Sa i përket gazetarit që do të mbulojë Taylor Swift, gazeta amerikane tha se ai do të duhet të identifikojë pse ndikimi i yllit të popit përhapet si flakë dhe çfarë përfaqëson baza e fansave të saj në kulturën pop.

  Rezonanca kulturore e Taylor Swift dhe Beyoncé intensifikohet me çdo koncert.

  Ndikimi i këngëtares së Nashville duket se thellohet me çdo album, duke përfshirë ri-regjistrimet e këngëve të saj më të vjetra. Fansat e saj shpenzuan mijëra dollarë për bileta, duke e bërë atë të thyejë rekordin për turneun femëror me fitimin më të lartë të të gjitha kohërave.

  Singlet e Beyonce-s shtrihen në shekuj dhe breza; deri në atë pikë sa këngëtarja ka shitur rreth 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet më të shitura të të gjitha kohërave.

  Gjatë koncerteve të Renaissance World Tour 2023 këngëtarja mahniti audiencën e saj duke sjellë emocione të thella në skena të ndryshme./A2CNN

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!