×
 • Show Time
 • Show Time

  Dua Lipa do të performojë në eventin e fishekzajrreve në Londër

  Reporteri
  31 Dhjetor 2021 | 17:20

  Sipas raportimeve, Londra do të vazhdojë të shijojë një shfaqje me fishekzjarre në natën e Vitit të Ri me performanca nga Elton John dhe Dua Lipa.

  Shfaqja vjetore e organizuar nga Kryetari i Bashkisë së Londrës zakonisht zhvillohet në Argjinaturën Victoria nga Big Ben, por zyrtarisht u ndërpre për të dytin vit radhazi për shkak të shqetësimeve mbi variantin Omicron.

  Megjithatë, The Sun raporton se një shfaqje do të vazhdojë të zhvillohet në Shard, St Paul’s dhe Millennium Bridge, shkruan DailyMail.

  Zoti Khan njoftoi në tetor se shfaqja tradicionale, e cila do të kishte tërhequr qindra mijëra njerëz në Victoria Embankment, ishte anuluar, duke fajësuar ‘pasigurinë’ e Covid.

  Sekretari i Shëndetësisë, Sajid Javid e kritikoi vendimin, duke thënë se nuk kishte “asnjë arsye” që tradita vjetore të mos vazhdonte pasi qeveria dha miratimin për mbledhjet e NYE.

  Konservatori i thanë LBC: “Natyrisht që ky është një vendim i kryetarit të bashkisë, por nga këndvështrimi im, nuk mund ta kuptoj pse kjo nuk mund të ndodhë”.

  “Dua të them, unë mendoj se ka një mënyrë krejtësisht të sigurt që mund të ndodhë, kështu që vërtet nuk e kuptoj atë vendim, por siç them, ky nuk është një vendim i qeverisë. Janë fishekzjarret e kryetarit të bashkisë, ndaj shpresoj që ai ta rishqyrtojë”.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!