×
 • Sport
 • Sport

  Këto janë çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve

  Reporteri
  15 Mars 2019 | 12:36

  Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës, me Barcelona vs Manchester United si ndeshja kryesore.


  Ajaxi do të përballët me Juventusin, derisa Tottenhami do të luajë kundër Manchester Cityt.

  Pa dyshim, dueli kryesor në këtë fazë do të jetë Barcelona kundër Manchester Unitedit.

  Ndërsa, gjiganti tjetër anglez, finalisti i vitit të kaluar, Liverpooli, do të ndeshet me Porton.

  Oraret e ndeshjeve:

  9 dhe 10 prill: Çerekfinalet, ndeshjet e para

  16 dhe 17 prill: Çerekfinalet, ndeshjet kthyese

  30 prill dhe 1 maj: Gjysmëfinalet, ndeshjet e para

  7 dhe 8 maj: Gjysmëfinalet, ndeshjet kthyese

  1 qershor: Finalja – Wanda Metropolitano, Madrid

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!