Arrestohet Connor McGregor, reagon Khabib:”Boll me pallavra”

Connor McGregor u arrestua pasi i përplasi telefonin një fansi në hotelin e Fontainebleau Miami Beach.

Një zëdhënësi në Miami ka thënë se një fans po përpiçej të bënte një foto me mega-yllin e UFC përpara se ai e hodhi në tokë disa herë, shkruan Reporteri.net

Irlandezi po akuzohet për grabitje të armatosur dhe keqtrajtime kriminale, njofton policia.

Nuk ka munguar as reagimi i Khabib i cili përdori twitterin për ta sulmuar irlandezin.

“Lëvizje e rreme, por njerëzit besojnë në të, duke shkruar për të, duke diskutuar. Kjo është mënyra se si funksionon biznesi”, ka shkruar Khabib.

Khabib kishte mposhtur irlandezin McGregor vitin e kaluar në luftën për titull kampion në UFC 229./Reporteri.net/