×
 • Sport
 • Sport

  Barcelona siguron çerekfinalen e Champions, Messi shënon dy gola

  Reporteri
  13 Mars 2019 | 23:04

  Barcelona ka siguruar çerekfinalen e Ligës së Kampionëve pasi ka mposhtur me rezultat të thellë 5-1 skuadrën e Lyon-it, me të cilën ndeshjen e parë në Francë luajtën pa gola.


  Më meitori për këtë triumf të katalanasve ishte ylli i tyre, Lionel Messi që shënoi dy gola në ndeshje në minutat 18 dhe 78, kurse dy golat tjerë i shënuan Gerard Pique dhe Ousmane Dembele.

  urse golin e nderit për ekipin francez e realizoi Lucas Tousart në minutën e 58-të. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!