Bayerni tani po luan për golaverazh, “çmonton” Mainzin

Bayerni i Mynihut ka deklasuar skuadrën e Mainzit duke e mposhtur me rezultat 6-0 në “Allianz Arena”

James Rodriguez ishte protagonist kryesor i ndeshjes i cili shënoi një hat-trick. Ai u ndihmua edhe nga Leëandoëski që shënoi golin e parë, Coman shënoi një tjetër dhe Alphonso Davies shënoi golin e 6-të për ta demoluar skuadrën e Mainz.

Bayerni rikthen pozitën e parë dhe ndanë pikët me Borussian e Dortmundit të cilët kanë pikë të njejta por që Bayerni ka golaverazhë më të mirë duke qenë përpara me 7 gola më shumë./Reporteri.net/