Befasi në formacionet zyrtare për derbin “Della Madonnina”

Milan dhe Inter kanë publikuar listën e lojtarëve që do të startojnë për derbin “Della Madonnina” i cili starton nga ora 20:30 në “San Siro”.

Skuadra e Milan e fillon takimin me këtë formacion:

Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek dhe Calhanoglu.

Në anën tjetër skuadra e Inter fillon takimin pa kapitenin Icardi:

Handanovic; D’Ambrosio, de Vrij, Skriniar, Asamoah; Brozovic, Gagliardini, Vecino; Politano, Martinez dhe Perisic.

Ky është takimi i 223-të ndërmjet tyre./Reporteri.net/