×
 • Sport
 • Sport

  Chelsea e Napoli kalojnë në çerekfinale të Ligës së Evropës

  Reporteri
  14 Mars 2019 | 22:07

  Skuadra angleze, Chelsea ka fituar me rezultat 0 me 5 në ndeshjen e dytë ndaj Dynamo Kievit për ta çuar rezultatin e përgjithshëm në 0 me 8 dhe kështu është kualifikuar në çerekfinale të Europa Ligës.


  Sulmuesi francez, Olivier Giroud shënoi hat-trick teksa nga një gol e realizuan Marcos Alonso dhe Hudson-Odoi.

  Tutje ka shkuar edhe skuadra italiane, Napoli përkundër humbjes si mysafir në takimin e dytë të 1/8 së finales nga Salzburgu, kaloi tutje me rezultat të përgjithshëm 4 me 3.
  Në takimin tjetër, Valencia ka eliminuar Krasnodarin. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!