Chelsea në shitje

Pronari i Chelseat, Roman Abramovich, siç duket është lodhur duke investuar te skuadra londinze. Andaj sipas mediave në ishull rusi është gati t’ia shesë klubin miliarderit britanik, Sir Jim Ratcliffe, i cili ka shfaqur interes për të kaltrit.

Londinezët kanë që prej vitit 2003 që janë në pronësi të Abramovich, i cili i ka kthyer në një prej klubeve më të suksesshëm të Europës.

Megjithatë, gjërat nuk po shkojnë mirë te Chelsea gjatë kohëve të fundit dhe pretendohet se interesi i Abramovich për klubin ka rënë. /Reporteri.net/.