×
 • Sport
 • Sport

  Chelsea u kthehet fitoreve 

  Reporteri
  12 Shkurt 2024 | 23:14

  Pas dy humbjeve me radhë, Chelsea u është kthyer fitoreve, duke mposhtur Crystal Palace me rezultat 3 me 1. 

  Ekipi londinez me këtë fitore ngjitet në pozitën e dhjetë me 34 pikë.  

  “Blutë” fillimisht pësuan në minutën e 30 nga Lerma, ndërkaq u kthyen në lojë në pjesën e dytë.  

  Dy gola i realizoi mesfushori Connor Gallagher në minutat 47 dhe 90, para se Enzo Fernandez të vuloste fitoren në minutën e katërt shtesë.  

  Në javën e ardhshme, Chelsea i shkon kampionit Manchester Cityt. 

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!