City kërkon hakmarrje ndaj Tottenham, mësoni çfarë ka vendosur Pep për Muriqin

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester City dhe Tottenham.


Manchester City do të kërkojë t’i hakmerret Tottenhamit për eliminimin nga Champions Lesgue ditë më parë në “Etihad”, ani pse fituan 4-3.

Skuadra e Pep Guardiolës u eliminua për shkak të vlerës së golit mysafirë, pasi nuk kishte realizuar në sfidën e parë në fushën e Tottenham.

Sido që të jetë, Guardiola ka thënë se është koha që të lënë anash atë zhgënjim të madh dhe të fokusohen te kjo ndeshje për të vazhduar luftën për titullin e Premierligë, pasi cdo gjë është në dorën e tyre, nëse do të bëhen kampion apo jo.

Pas 34 xhirove, City është dy pikë prapa Liverpoolit, por me një ndeshje më pak të zhvilluar – kjo i mban gjallë Cityzens se do të triumfojnë sërish në Premierligë.

Arijanet Muric i Kombëtares së Kosovës është sërish në stol, kurse Guardiola nuk i ka besuar Mendyt që nuk e ka ftuar fare në skuadër. Ndryshimi tjetër është David Silva, derisa edhe Tottenham e nis këtë ndeshje me formacion tjetër.

Manchester City:

Tottenham Hotspur: