×
 • Sport
 • Sport

  Conte në radarin e Napolit

  Reporteri
  02 Prill 2024 | 17:15

  Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis e di se pas sezonit zhgënjyes duhet të bind me diçka dhe është i vendosur që të bindë Antonio Conten të marrë drejtimin e ekipit.

  54-vjeçari italian është i papunë që prej largimit nga Tottenhami para një viti dhe krejt kohën e ka kaluar në Torino.

  Napoli për një kohë të gjatë është duke menduar për Conten.

  Ish-trajneri i Chelseat ka hezituar të marrë drejtimin në mes të sezonit dhe dëshiron që gjatë verës të nisë punën me qëllim që të vendosë sistemin e tij.

  Napoli besohet se ia ka besuar 100 milionë euro për transferimin e lojtarëve të rinj.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!