×
 • Sport
 • Sport

  De Jong i dëshpëruar që humbi Evropianin

  Reporteri
  11 Qershor 2024 | 13:44

  Holanda e ka humbur një lojtar të rëndësishëm për në Euro 2024.

  Selektori Ronald Koeman priti deri në momentet e fundit për ta mësuar gjendjen e mesfushorit të Barcelonës, pas dhimbjeve të mëdha që i ndjeu ai në nyje të këmbës.

  Futbollisti kreativ ndihet i trishtuar dhe i dëshpëruar me atë që i ndodhi në ndeshjen mes Holandës dhe Islandës.

  “Jam i trishtuar dhe i zhgënjyer që nuk do të mundë të marr pjesë në Kampionat Evropian. E kemi bërë të pamundurën në javët e fundit, por nyja ime e këmbës fatkeqësisht ka nevojë për më shumë kohë. Është një ëndërr dhe nderi më i madh për ta përfaqësuar vendin tënd në një garë të madhe. Ta vesh fanellën e portokalltë, ta këndoj himnin kombëtar dhe ta ndjej mbështetjen e krejt vendit dhe popullit… Tash do të bëj tifo për skuadrën tonë nga jashtë fushës. Shkojmë përpara djelmosha”, ka shkruar De Jong në rrjetet sociale.

  27 vjeçari është pjesë e rëndësishme e Kombëtares së Holandës dhe mungesa e tij pa dyshim do të ndihet me të madhe tek “Orange”.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!