Dënohet me burg tifozi që sulmoi futbollistin e njohur anglez

Paul Mitchell, një fans i Birmingham City kishte hyrë në fushë gjatë ndeshjes Birminham City – Aston Villa dhe kishte goditur në kokë Jack Grealish.

Ai më pas ishte kapur nga sigurimi i stadiumit dhe ishte arrestuar nga policia e sot është marrë vendimi për dënimin e tij.

Gjykata ka shpallur fajtor Paulin dhe ka dënuar me 14 javë burg si dhe i ka ndaluar hyrjen në çdo stadium të Anglisë për 10 vitet e ardhshme, shkruan Reporteri.net