Doncic ia bën bajat James Harden-it

Houston Rockets kanë arritur të shënojnë fitore të ngushtë mbrëmë ndaj Dallas Mavericks me rezultat 94:93, por ajo çka ra në sy ishte paraqitja fenomenale e të riut të Dallas, Luca Doncic.

Luka Doncic ka arritur që ta bllokoj James Harden në step-back, në atë që njihet si specialiteti i tij. Doncic shkëlqeu edhe njëherë duke kontribuar me 19 pikë, 9 asiste dhe 15 kërcime, por kjo nuk i mjaftoi Dallas Mavericks që në fund të shënojnë fitore.

Për Houston më të mirët ishin Eric Gordon i cili kontriboi me 26 pikë dhe 3 kërcime i pasuar nga James Harden me 20 pikë, 4 asiste dhe 5 kërcime.