Elegante dhe zonjë e vërtetë, kështu duket gruaja e Vedat Muriqit

Vedat Muriqi është duke kaluar sezonin më të mirë në karrierë me Fenerbahcen ku vazhdimisht po shënon gola


Super sulmuesi i Kosovës dje shënoi një gol tejet të bukur kundër Konyasporit në fitoren 5-1 të Fenerbahces, shkruan Reporteri.net

Sot, Vedat Muriqi ka festuar golin duke kaluar një ditë të bukur me gruan e tij, Edibe Muriqin.

Kjo e fundit madje ka postuar dy fotografi në rrjetin social Instagram ku edhe ka shprehur dashurinë që ka për Vedatin.

Ndryshe, Vedat Muriqi është i martuar tash e disa vite me Ediben, ku edhe kanë një djalë të quajtur Orhan. /Reporteri.net/