×
 • Sport
 • Sport

  Fabian Hürzeler merr drejtimin e Brightonit, trajneri më i ri në histori të Premier Ligës

  Reporteri
  14 Qershor 2024 | 18:20

  Fabian Hürzeler është zyrtarizuar si menaxher i Brightonit, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  Gjermani do të zëvendësojë Roberto De Zerbin.

  Ai do të bëhet menaxheri më i ri në moshë në histori të Premier Ligës.

  Është 31-vjeçar dhe ka lindur në shkurtin e vitit 1993.

  Gjermani ka nënshkruar kontratë trevjeçare pasi Brightoni pagoi shumën e kompensimit me St. Paulin.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!