Fillon ndeshja Kosovë-Danimarkë

Ka nisur në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ndeshja miqësore në futboll me Kosovës dhe Danimarkës.


Gjyqtari kryesorë i ndeshjes, turku Ali Palabiyik ka dhënë fërshëllimën për nisjen e kësaj ndeshje, pasi janë intonuar dy himnet e shteteve, shkruan Reporteri.net.

Kosova ka startuar në fushë me Muricin, Alitin, Shalaën (kapiten), Rashicën, Halimin, Celinën, Zenelin, Rrahmanin, Vojvodën, Muriqin dhe Paqaradën.

Ndërsa, Danimarka me: Schmeichel, Ankersen, Christensen, Bruun Larsen, Delaney, Jorgensen, Braithëaite, Jorgensen, Dalsgaard, Lerager, Hojbjerg. /Reporteri.net/.