Formacionet zyrtare Ajax – Juventus, kështu vendos Allegri për Ronaldon

Ajax është sonte nikoçir i Kampionëve të Italisë, skuadrës nga Torino, Juventus për çerekfinalen që zhvillohet në “Johan Cruijff Arena”.


Për Ajaxin nuk është aspak lajm i mirë rikuperimi i superyllit portugez, Cristiano Ronaldos, i cili ka arritur që të rikthehet me kohë për këtë super përballje, shkruan Reporteri.net

Juventusi e fillon këtë takim pa mbrojtësin kryesor, Giorgio Chiellni dhe pa mesfushorin Emre Can.

Ky është formacioni i Ajax:

Ky është formacioni i Juventus:


/Reporteri.net/