Formacionet zyrtare Everton – Chelsea

Chelsea dhe Everton sot zhvillojne derbin e javës së 31-të në stadiumin “Goodison Park” në qytetin e Liverpoolit.


Për Chelsean kjo është një ndeshje që duhet fituar me patjetër në mënyrë që të jenë sa më afër Manchester United dhe Arsenal në luftën për top 4, shkruan Reporteri.net

Në anën tjetër Everton ka shumë pak gjasa për të mos thënë fare që të siguroj një vend për Europa League.

Formacioni i Chelseas:

Kepa; Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso; Kante, Jorginho, Barkley; Hazard, Pedro, Higuain.

Formacioni i Everton:

Pickford; Coleman, Mina, Keane, Digne; Gueye, Gomes; Bernard, Sigurdsson, Richarlison; Calvert-Levin.
/Reporteri.net/