Formacionet zyrtare Juventus – Atletico Madrid

Juventus dhe Atletico Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare.

Juventusi do të rreshtohet me një 4-3-3 dhe me një mungesë të madhe në krahun e majtë, pasi që Alex Sandro mungon:

Juventus: Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazola; Emre Can, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Mandzukic, Ronaldo

Atletico Madrid e fillon këtë takim me jo pak mungesa të mëdha. Diego Costa, Lucas Hernandez, Filipe Luis dhe Thomas kanë mbetur jashtë për shkak të dëmtimeve.

Atletico Madrid:Oblak; Arias, Gimenez, Godin, Juanfran, Saul, Rodrigo, Lemar, Koke, Griezmann, Morata.

/ Reporteri.net/.