Formacionet zyrtare Liverpool – Barcelona, kështu ka vendosur Klopp për Shaqirin në mungesë të Salah

Liverpool dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.


Barcelona arriti ta mposht Liverpoolin me rezultat 3-0 në ndeshjen e parë në Camp Nou dhe tani Liverpooli shpreson në mrekulli, shkruan Reporteri.net

Megjithatë, nga ajo ndeshje mesfushori Keita ka humbur sezonin për shkak të lëndimit, ndërsa Salah është lënduar kundër Newcastle e Bobby Firmino ka qenë më herët i lënduar. Pra Liverpooli do të duhet t’i bëjë llogaritë pa këtë treshe.

Jurgen Klopp ka vendosur që në vend të Salah të startoj me Xherdan Shaqirin, të cilin e inkuadron nga minuta e parë pas një kohe të gjatë.

Barcelona luan me foramcionin e saj të zakonshëm.

Ky është formacioni i Liverpoolit:

Ky është formacioni i Barcelonës:

/Reporteri.net/