Formacionet zyrtare Liverpool – Chelsea, Klopp me vendim të madh për Shaqirin

Liverpool dhe Chelsea sot zhvillojnë derbin kryesor jo vetëm të javës por të gjithë sezonit, pasi një lëshim pikësh i Liverpoolit do t’i thoshte lamtumirë gjasave për titull.


Jurgen Klopp ka vendosur që përsëri ta lë në bankë rezervë Xherdan Shaiqin, përderisa Chelsea e nis takimin me ndryshim taktik të formacionit, shkruan Reporteri.net

Chelsea sot luan me një 9sh fals në sulm, duke startuar me Hazard si sulmues i rrejshëm. Edhe për Chelsean kjo është një ndeshje jetike në luftën për Top 4.

Ky është formacioni i Liverpoolit:

Ky është formacioni i Chelseas:


/Reporteri.net/