Formacionet zyrtare Manchester City – Schalke 04

Manchester City dhe Schalke zhvillojnë sonte ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Në ndeshjen e kaluar Manchester City kishte arritur që të shënojë fitore me rezultat 3:2.

Manchester City: Ederson; Walker, Danilo, Laporte, Zinchenko; Gundogan, Silva; Sterling, Sane, Bernardo; Aguero.

Kujtojmë që Arianit Muriçi është në bankë rezervë për “Qytetarët”.

Schalke 04 – Fahrmann; Oczipka, Salif Sané, Bruma, Stambouli; McKennie, Serdar; Bentaleb, Konoplyanka, Burgstaller; Embolo./Reporteri.net/