Formacionet zyrtare Parma – Milan, Gatusso kërkon Championsin

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Parmës dhe Milanit.


Parma dhe Milani do të përballen në stadiumin “Ennio Tardini” nga ora 12:30, sfidë e vlefshme për xhiron e 33 në Serie A.

Gennaro Gattuso, skuadra e të cilit gjendet në pozitën e katërt me 55 pikë, e kërkon kualifikimin në Champions League dhe i duhet patjetër fitorja për të qëndruan një pikë para Romës e dy para Atalantas, që gjenden në pozitat pesë dhe gjashtë me nga 54 pikë, respektivisht 53.

Formacioni startues i Parmas:

Formacioni startues i Milanit: Donnarumma; Conti, Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Suso, Piatek, Borini.