Formacionet zyrtare Spal – Juventus, çfarë ka ndodhur me Ronaldon?

Juventusi kërkon të shpallet edhe matematikisht kampion i Serie A, teksa do përballet me skuadrën e Spalit.


‘Bardhezinjëve’ u duhen vetëm të evitojnë humbjen, në mënyrë që të shpallen për herë të tetë rradhazi si sunduesit e Italisë.

Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukic dhe Blaise Matuidi do mungojnë këtë ndeshje pasi trajneri Allegri ka vendosur t’i pushojë para ndeshjes deçizive ndaj Ajax në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja me Spal zhvillohet në ora 15:00, ndërsa më poshtë mund t’i shihni formacionet zyrtare nga të dyja ekipet.

Formacioni i SPAL:

Formacioni i Juventus: