Futbollistët e Danimarkës priten me duartrokitje por dhe fishkëllehen në fushë

Edhe futbollistët e Përfaqësueses së Danimarkës kanë dalur të bëjnë nxemjet para nisjes së miqësores me Kosovën.


Siç raporton gazetari i Reporterit nga stadium “Fadil Vokrri”, lojtarët danez janë fishkëllyer nga një pjesë e tifozëve, kurse janë duartrokitur nga një pjesë tjetër.

Kujtojmë se superylli i Danimarkës, Christian Eriksen, nuk është përfshirë në ekipin e parë të kombëtares së tij.

Loja fillon nga ora 19:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. /Reporteri.net/.