Futbollistja vushtrriase kthehet në modele

Ajo befason me pamjen e saj për Mbrëmjen e Maturës.


Bleona Zhabari është një prej futbollisteve që bën pjesë në Kombëtaren e futbollit të femrave të Kosovës në grupmoshën U 19, shkruan rtv21.tv.

Por përveç futbollit, ajo në të ardhmen pritet që ta ushtrojë edhe një profesion tjetër, i cili lidhet me humanizmin.

Bleona tani ka përfunduar shkollën e mesme të mjeksisë në Mitrovicë.

Vushtriasja sivjet ishte maturante dhe ka befasuar me pamjen e saj. Ajo ka shfaqur format e saj të përkryera trupore në një fustan të verdhë të dizajnuar nga dizajnerja e njohur Vjollca Llapashtica.