I përjashtoi të birin nga Kombëtarja, Foto Strakosha jep leksion me deklaratën e tij

Thomas Strakosha është përjashtuar nga Kombëtarja e Shqipërisë për dy ndeshjet e ardhshme nga trajneri i saj, Christian Panucci.

Foto Strakosha, babai i Thomasit, në ditën kur ai kishte shansin për ta sulmuar trajnerin Christian Panuccin sepse i përjashtoi të birin, ai na jep leksion të gjithëve, shkruan Reporteri.net

“Diciplina është numër një në Kombëtare. Shqipëria është mbi çdo individ, unë jam më trajnerin dhe duhet ta kuptojmë vendimin e tij. Diciplina është e rëndësishme” ka thënë Foto duke kritikuar të birin për vonesën dhe mos-seriozitetin e tij.

Strakoshës i kishte ikur fluturimi dhe ishte vonuar për stërvitjet me Kombëtaren gjë që ka bërë që Panucci ta largojë atë nga Kombëtarja./Reporteri.net/